تخلیه غبغب

افتادگی غبغب باعث می شود صورت چاق و مسن به نظر برسد. به کلی افتادگی غبغب با افزایش سن، کاهش پروتوئین و کالژن سازی، پوست استحکام خود را از دست داده و دچار افتادگی می شود. یکی از دلایل موثر در افتادگی غبغب چاقی و اضافه وزن می باشد و تنها در صورتی که عامل افتادگی غبغب چربی باشد می توان از جراحی تخلیه غبغب استفاده کرد.

چرا که چربی زیر پوست لطافت پوست را ایجاد می کند و اگر در صورتی که دلیل افتادگی غبغب چربی نباشد ولی چربی تخلیه شود پوست شادابی خود را از دست خواهد داد. از طرفی دیگر شل بودن عضله گردن می تواند خودش را به حالت غبغب دینامیک نشون بدهد به این معنا که آن غبغب وجود ندارد و تنها در صورتی که فرد سرش را به پایین بگیرد ایجاد می شود.

جراحی لیپوساکشن غبغب عمل بسیار امن و سبک است . بدست آوردن نتیجه دلخواه در مدت زمانی کوتاه ، دوره نقاهت کم و بدون درد زیاد و هزینه کم آن باعث می شود افراد زیادی برای انجام این عمل رغبت کنند. عمل لیپوساکشن غبغب محدودیت سنی خاصی ندارد و در زیبایی صورت و ناحیه گردن تاثیر بالایی دارد.

کلینیک آوان کاشت با 25 سال تجربه در زمینه عمل های زیبایی با استفاده از بهترین تجهیزات و کادر متخصصی در کلینیکی مجهز و بهداشتی برای رضایت شما عزیزان و مراجعه کنندگان در تلاش است. و همواره از جدید ترین و بروز ترین متدها در انواع جراحی زیبایی استفاده می کند

انواع جراحی تخلیه غبغب

ساکشن غبغب

این روش به طور اختصاصی چربی های زیر چانه و گردن را تخلیه می کند. لیپوساکشن تهاجم کمی دارد، موفقیت آن بالا است و دوره نقاهت بعد از آن نیز کوتاه می باشد.

سابمنتوپالستی 

این جراحی ترکیبی از لیپوساکشن چانه و برش های کوچکتر در زیر چانه برای سفت شدن عضالت گردن است.

 لیفت گردن

لیفت گردن یک عمل تهاجمی و با هزینه بیشتر است در طی جراحی لیفت گردن، بخش هایی از پوست و عضله به همراه بافت چربی برداشته شده و سپس آن بخش ها بالا کشیده می شود تا افتادگی پوست به طور کامل برطرف شده و به سمت بالا لیفت شود.

عمل لیپوساکشن گردن چگونه انجام می شود ؟

عمل های لیپوساکشن چندان تهاجمی نیستند و اغلب بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی انجام داده می شوند با این حال ممکن است در برخی موارد بیهوشی عمومی نیز مورد نیاز باشد و این را پزشک تشخیص می دهد که شما به کدام نیاز دارید. همچنین این عمل به صورت سرپایی و در مدت زمان بسیار کمی انجام داده می شود عمل لیپوساکشن غبغب دوره نقاهت کمی دارد. پزشک بعد از معاینه گردن و غبغب محل ورود کانوال را با ماژیک مشخص می کند.

محل عمل ضد عفونی شده تا خطر بروز عفونت کاهش یابد قبل از ایجاد برش برای ورود کانوال بخش های مختلف زیر چانه و گردن با کمک داروهای تزریق موضعی بی حس می شود. جراح برای آغاز ساکشن غبغب روی پوست چند برش کوچک ایجاد می کند. این برش ها کوچک هستند و بعدها جای زخم ایجاد نمی کنند.

کانوال از طریق محل برش وارد گردن می شود و با حرکت عقب و جلو به آب کردن بافت چربی غبغب می پردازد و این حرکت آنقدر ادامه می یابد که ناحیه گردن و زیر چانه یک دست شود. چربی های آب شده از طریق کانوال به بی رون ساکشن می شود . یک بخش کانوال مسئول آب کردن چربی ها است و بخش دیگر آن خروج چربی های آب شده است.

عوارض جراحی تخلیه غبغب چیست؟

هر زمان یک جسم خارجی وارد بدن شود و ساختارهای بدن را تحت تاثیر قرار دهد، ممکن است عوارضی به وجود آید و خطراتی را برای بدن داشته باشد اما عمل لیپوساکشن غبغب یکی از کم ریسک ترین عمل های زیبایی است این عمل می تواند عوارض احتمالی زیر را داشته باشد.

از جمله عوارض جراحی تخلیه غبغب

مشکالت تنفسی

عدم تقارن در ناحیه گردن

عفونت و یا عوارض به وجود آمده از داروهای بیهوشی

احتمال ایجاد تمامی این عوارض در صورتی که یک پزشک متخصص و در کلینیک بهداشتی انجام شود خیلی پایین می آید. اقدامات قبل از جراحی تخلیه غبغب مهمترین اقدامی که شما باید قبل از عمل لیپ و ساکشن غبغب انجام دهید به دنبال یک پزشک متخصص و حرفه ای می باشد و این را در نظر داشته باشید که پزشک باید بتواند افتادگی غبغب را تشخیص داده و تنها درصورتی که افتادگی بر اثر چاقی و چربی باشد اجازه تخلیه چربی غبغب دارد همین طور درصورتی که یک پزشک در کارش ماهر نباشد و چربی را بیش ازحد از آن محل بردارد ناحیه غبغب ناهموار و بدفرم خواهد شد. تمامی بیماری ها و داروهایی که از آن استفاده می کنید را با پزشک خود درمیان بگذارید. 

مصرف دخانیات و الکل را قطع کنید.

اگر از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنید مانند آسپرین حتما به پزشک خود اطلاع دهید و در صورت نیاز آن را قطع کنید.

غذای سالم و نوشیدن آب فراوان را فراموش نکنید.

اقدامات بعد از جراحی تخلیه غبغب

حداقل تا 3 هفته بعد از جراحی تخلیه غبغب از گن های مخصوص غبغب استفاده کنید.
آب فراوان بنوشید.
از رژیم غذایی سالم استفاده کنید. 
داروها و توصیه ها پزشکتان را برای گرفتن نتیجه بهتر جدی بگیرید.
 بعد از عمل لیپوساکشن غبغب تا مدت زمانی که پزشکتان مقرر کرده سرتان را هنگام خواب هموار با بدن قرار دهید. 
بعد از 48 ساعت می توانید با آب ولرم استحمام کنید.
تا 2 هفته از رفتن در وان یا استخر پرهیز کنید.
زخم محل ساکشن غبغب را برای جلوگیری از عفونت تمیز نگه دارید. 
تا بعد از کشیدن بخیه های کامیون می توانید از مواد آرایشی در ناحیه ساکشن غبغب استفاده نمایید.
تا چهل و هشت ساعت اول از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید از قرار دادن مستقیم یخ روی صورتتان پرهیز کنید.
پس از روز سوم کمپرس گرم موجب تسریع در بهبودی خواهد شد از قرارگیری در معرض آفتاب و رفتن به حمام های آفتاب برای برنزه کردن حداقل تا دوازده ماه پرهیز کنید.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی تخلیه غبغب چگونه باید باشد؟

بعد از عمل لیپوساکشن غبغب باید تا زمانی که دوره نقاهت تمام شود سر با دیگر نقاط هنگام خواب هموار و هم زاویه باشد. شیوه خوابیدن بعد از عمل غبغب بسیار مهم است. برخی پزشکان نیز توصیه می کنند که پا نسبت بدن هنگام خواب بالاتر نگه داشته شود.

مدت زمان استفاده از گن صورت بعد از جراحی غبغب بعد از عمل زیبایی لیپوساکشن غبغب، حداقل تا 3 هفته از گن غبغب استفاده می شود. گن غبغب با جلوگیری از التهاب در ناحیه غبغب باعث می شود ورم ناشی از جراحی خیلی زود بهبود پیدا کند و به کلی دوران نقاهت شما خیلی سریع تر از چیزی که فکر کنید به اتمام برسد.

دوران نقاهت عمل جراحی تخلیه غبغب چقدر است؟

دوره نقاهت جراحی غبغب برای افراد مختلف متفاوت است تورم و التهاب حسی از این عمل کاملا طبیعی می باشد و به طور معمول بعد از دو تا سه هفته از بین می رود برای بهبودی زودتر می توانید از گن های مخصوص غبغب استفاده کنید و در دو روز نخست از کمپرس آب یخ و بعد از دو روز از کمپرس آب گرم استفاده کنید. به کلی عمل لیپوساکشن غبغب روی زیبایی بسیار موثر است و می تواند شما را به راحتی به نتیجه دلخواهتان برساند. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره انواع روش های کاشت مو و همچنین اطلاع از تمام هزینه های آن می توانید با کلینیک تخصصی آوان کاشت تماس بگیرید  


دریافت مشاوره رایگان

فهرست