آشنایی با روش FUT


آشنایی با روش SUT


آشنایی با روش DHI

آشنایی با انواع روش های کاشت مو

روش های متعددی برای کاشت مو وجود دارد که در کلینیک های زیبایی استفاده می شود در این مقاله قصد داریم تا 3 مورد از مهم ترین روش های کاشت مو که عبارت است از: FUT SUT DHI برایتان شرح دهیم با ما همراه باشید

FUT روش کاشت

روش کاشت اف یو تی قدیمی ترین روش کاشت مو است که امروزه در کلینیک های زیادی انجام شده و مورد تائید پزشکان زیادی در سراسر دنیا است. روش کاشت FUT به دلیل اینکه دستی انجام می شود مدت زمان زیادی طول می کشد تا انجام شود، گاها به 2 الی 3 جلسه نیز منتهی می شود. 

همانطور که گفته شد در کاشت مو به روش اف یو تی چون از دستگاه استفاده نمی شود و تمامی مراحل کاشت را پزشک انجام می دهد درصد بالایی از نتیجه ای که بعد از کاشت می گیرید به مهارت پزشک بستگی دارد. به روش کاشت اف یو تی موی نواری هم می گویند. چرا که برای استخراج فولیکول ها، پوست به شکل ناحیه نواری از ناحیه پشت سر برداشت می شود.

فولیکل های مو در اولیه میانی پوست قرار دارند و برای برداشت نواری پوست به طوری که حاوی فولیکل های مو باشند، باید برش نسبتا عمیقی ایجاد کنیم در زمان جراحی به دلیل بی حسی دردی احساس نخواهید کرد. اف یو تی در سراسـر دنیـا بـه عنـوان یک تکنیک کاشت مو به روش طبیعی تلقی می شـود که طـرف داران زیادی نیز دارد.

در ایـن روش نــوار باریکـی  بـه طـول 20 الـى 25 سانتی متر و ضخامت 1 الى 2 سانتی متر از فولیکول هـای موهـای پشـت سـر برداشـته می شود و عمـل کاشـت تحت نظارت و عملکرد تیم پیوند انجام می شود. در این روش گرافت های استخراج شده به ناحیه مورد نظر انتقال خواهند یافت.

مزایای کاشت اف یو تی

از مهم ترین مزیت های کاشت به روش FUT می توان به این اشاره کرد که طی این فرایند فولیکول های موی با کیفیت تری از بانک مو برداشته شده و در قسمت های کم پشت قرار داده می شود.

مراحل کاشت روش اف یو تی

مرحله اول اف یو تی، پزشک طبق تعداد گرافت هایی که الزم است از مو برداشته شود، یک قسمت را از بانک مو مشخص کرده سپس آن را کوتاه می کند تا تسلط بیشتری به آن منطقه داشته باشد.

مرحله دوم پزشک، بانک مو و ناحیه کاشت را بی حس می کند. بعد از آن سر به کمک مواد ضد عفونی کننده، تمیز می شود تا بعد از کاشت گرفتار عفونت در ناحیه بخیه و محل کاشت مو نشوید.

این نکته را به یاد داشته باشید ، با اینکه سر شما در کلینک ضد عفونی خواهد شد اما به هر حال حتما قبل از کاشت مو استحمام کنید تا موهایتان تمیز باشد.

مرحله سوم پزشک قسمت مشخص شده را برش می زند و از سر جدا می کند. بعد از جدا سازی، پوست سر بخیه می خورد. فراموش نکنید که شما در هیچ کدام از این مراحل دردی احساس نخواهید کرد.

مرحله چهارم فولیکول های آن قسمتی از پوست که از سر جدا شده بود، در آزمایشگاه به کمک میکروسکوپ و طی فرایند کامال بهداشتی جدا می شود.

مرحله آخر نیز فولیکول های جدا شده در قسمت هایی که نیاز است قرار داده می شود.

روش کاشت SUT

برای کاشت مو روش های مختلفی وجود دارد ولی به جرئت می توان گفت کم عارضه ترین راه کاشت SUT است. درکاشت مو به روش اس یو تی فولیکول های مو با کمک دستگاه و کاملا بهداشتی برداشته شده و در محل کاشت قرار می گیرد، استفاده از دستگاه در این روش کاشت سرعت را بالا برده و گاها تا1000 واحد فولیکول نیز در 2 ساعت قابل برداشت است، از بانک مو با دقت بسیار برداشت شده و در محل مناسب قرار داده می شوند.

کاشت به سبک اس یو تی در حال حاضر یکی از بهترین روش های کاشت است، این روش ترکیبی از روش های قدیم است با آن تفاوت که تمامی معایب آن حذف شده است. کاشت مو در این روش بسیار ساده و بدون عوارض قبلی صورت می گیرد.

نتیجه عمل کاشت مو اس یو تی عالی است، بهتر است بدانید این روش در حال حاضر در معتبر ترین کلینیک های جهان مورد استفاده قرار می گیرد و مورد تائید متخصصان زیبایی است.

کاشت مو به روش SUT کمترین دوره نقاهت را نسبت به روش های پیشین دارد و دارای مزایای بسیاری است. کاشت مو به سبک SUT بسیار شبیه به روش قدیمی ّFIT است، با این تفاوت که تمامی معایب روش اف ای تی برطرف شده است. برخالف روش قدیمی ، در کاشت به روش اس ای تی بدون جراحی طولانی مدت و بخیه و خون ریزی فولیکول از بانک مو برداشت شده و در قسمت هایی که لازم است کاشته می شود.

مراحل کاشت مو به روش SUT

• خوب است بدانید که ، برای تسلط بیشتر پزشک بر ناحیه بانک مو بهتر است مو هایتان را تا اندازه ای که پزشک توصیه کرده کوتاه کنید و حتما قبل از جراحی کاشت مو استحمام کنید ، تا مو هایتان برای کاشت تمیز باشد.

• پزشک در ابتدا ناحیه کاشت را ضد عفونی کرده و بعد از آن محل کاشت را بی حس می کند.

• بعد از آن با استفاده از دستگاه فولیکول های مو را از بانک مو جدا می کند ، خوب است بدانید فولیکول مو کیسه ای است که ریشه مو در انجا رشد می کند و ریشه باید داخل فولیکول برداشته شود تا قابل کاشت باشد.

• پزشک بعد از برداشت فولیکول های مو در آزمایشگاه با میکروسکوپ ، فولیکول ها را دیده و هر کدام را در بهترین محل می گذارد. بعد از کاشت به این روش شما بر خالف سایر روش های قدیمی ، چون بخیه و خون ریزی وجود ندارد، دوره نقاهت خیلی کوتاه مدت بوده و خیلی زود می توانید به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید.

اقدامات قبل از کاشت مو به روش اس یو تی

• مهم ترین اقدام قبل از کاشت مو ، تحقیق درباره پزشک و کلینیک های کاشت مو است. لازم است بدانید که نهایتا دوبار می توانید از بانک مو گرافت های مو را برداشت کنید که البته این موضوع به تعداد مویی که در بانک مو است بستگی دارد.

پزشک باید ماهر باشد و حالت خواب مو را تشخیص دهد تا بعد از کاشت ، موهای کاشته شده با موهای خودتان در یک حالت باشد تا موهای کاشته شده طبیعی به نظر بیایند . به کلی برای اینکه رضایت بیشتری از کاشت داشته باشید باید پزشک ماهر و کلینیکی مجهز و بهداشتی را انتخاب کنید.

کلینیک آوان کاشت با استفاده از بهترین متخصصان در زمینه کاشت مو و در محیطی بهداشتی و مجهز ، همیشه رضایت مراجعه کنندگان را همراه خود داشته است.

• حتما با پزشکتان تمامی بیماری ها و داروهای خاصی که استفاده می کنید را در میان بگذارید.

• مصرف الکل و دخانیات را حداقل یک هفته قبل از جراحی کاشت مو قطع کنید.

• استفاده از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین را قطع کنید.

کاشت مو DHI

کاشت مو به روش اف یو ای FUE دارای مشکلات و عوارضی بود که در گذر زمان با اصالح مشکالتش روش کاشت دی اچ آی که مخفف implantation hair Direct است، که به معنی کاشت مو مستقیم می باشد. در این روش کاشت ، پزشک بعد از برداشت فولیکول آن را مستقیما در ناحیه کم پشت سر قرار می دهد.

کاشت موی به روش DHI یکی از جدیدترین تکنیک های کاشت دنیاست و مورد تائید پزشکان و کلینیک های معتبر می باشد. این روش با داشتن عوارض خیلی کم و نتیجه بسیار عالی توانسته طرفداران زیادی به خود جذب کند.

مراحل کاشت مو به روش دی اچ آی

اولین مرحله کاشت مو به روش دی اچ آی این است که پزشک با ماژیک قسمتی که قرار است از فولیکول های آن قسمت بر دارد را مشخص می کند.

• در مرحله بعد پزشک ابتدا ناحیه کاشت و بانک مو را ضد عفونی کرده و بعد از آن سر را بی حس می کند.

در مرحله بعد پزشک به کمک قلمی بسیار نازک ، فولیکول ها را یک به یک برداشته و مستقیما در محل کاشت قرار می دهد.

در کلینیک آوان کاشت، کاشت به کمک برداشت از فولیکول های موجود در ریش نیز انجام می پذیرد و این موضوع موجب این می شود که ناحیه بانک موی شما آسیب نبیند.

اقدامات قبل از کاشت مو به روش Dhi

مهم ترین کاری که باید قبل از کاشت مو انجام دهید، پیدا کردن پزشکی ماهر و کلینیکی مجهز است. فراموش نکنید که درصد بالایی از نتیجه کاشت به پزشک و مهارت او بستگی دارد. پزشک باید با در نظر گرفتن حالت موی شما، کاشت مو را در بهترین حالت انجام دهد تا مو هایتان ظاهری مصنوعی به خود نگیرد، از طرفی دیگر شما نهایتا دوبار بتوانید از بانک موی خود برای کاشت استفاده کنید،با توجه به این نکات فرایند کاشت مو باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

• تمامی بیماری ها و دارو هایی که استفاده می کنید را با پزشکتان مطرح کنید.

•مصرف الکل و دخانیات را قطع کنید.

 •رژیم غذایی سالم داشته باشید. 

• تمامی آزمایش های مربوط به کاشت مو را انجام دهید. 

• مصرف آسپرین و به کلی داروهای ضد انعقاد خون را حداقل یک هفته قبل از جراحی کاشت مو قطع کنید. 

اقدامات بعد از کاشت مو به روش DHI 

• برای تقویت مو و فولیکول های موی خود رژیم غذایی سالم داشته باشید.

• مصرف دارو های ضد انعقاد خون را تا مدتی که پزشکتان توصیه کرده قطع کنید.

• از انجام ورزش و فعالیت های سنگین و استرس زا به شدت خودداری کنید. 

• مصرف الکل و دخانیات را قطع کنید. 

• تا زمانی که پزشکتان توصیه کرده از رفتن به حمام ، استخر و سونا به شدت پرهیز کنید. 

• پانسمان های خود را به موقع تعویض کنید و محل کاشت را تمیز نگهدارید تا دچار عفونت نشوید. 

• هنگام خواب سرتان باید 30-20 سانتی متر باال تر از بدنتان باشد. 

• تا زمانی که زخم هایتان کامال خوب نشده نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشید. 

• موهای کاشته شده را تا 8 ماه رنگ نکنید . مزایای کاشت مو به روش implantation hair Direct مهم ترین مزیت کاشت مو به روش دی اچ آی این است که بانک مو بخیه نخواهد خورد و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه مدت است. 

از دیگر نکات مثبت کاشت مو به این روش این است که فرایند کاشت طی 4-8 ساعت در یک جلسه انجام خواهد گرفت مانند بسیاری از روش ها نیازی به مراجعه مجدد برای ادامه فرایند کاشت نخواهید داشت.

 بهترین سن کاشت مو به روش ِimplantation hair Direct یا همان روش DHI سن 2۵-3۵ می باشد. ولی به کلی می توان گفت تا قطع شدن ریزش مو صبر کنید بعد از آن اقدام به کاشت کنید. به کلی طبق نظر متخصصان بهترین سن برای کاشت مو به روش DHI ؛ سنین 2۵_3۵ است. ولی به کلی تا قطع ریزش مو صبر کنید و بعد از آن اقدام به کاشت مو کنید. 

چه افرادی نباید به روش DHI مو بکارند؟

 افرادی که دوره درمانی برای قطع ریزش مو نداشته اند، بهتر است اولین اقدامشان کاشت مو نباشد و بعد از یک دوره درمانی برای تقویت مو، اگر متوجه شدند درمان روی قطع ریزش تاثیری ندارد کاشت مو را انتخاب کنند. کاشت مو برای افرادی که ریزش مو به صورت عقب کرد، از پایین گردن به سمت سر دارند نیز جواب گو نیست. بیمارانی که دچار ریزش موی اسکار گذار مثل لیکن پالن هستند نیز از این قاعده مستثناء نیستند و اجازه کاشت ندارند.

عوارض کاشت موی DhI به کلی کاشت مو عوارض شدیدی ندارد ولی ممکن است بعد از کاشت مو دچار سرگیجه، سر درد و دوبینی شوید و این موضوع کاملا عادی می باشد. عوارض دیگر کاشت مو می توان به عفونت در ناحیه کاشت اشاره کرد که شما احتمال ایجاد عفونت را با انتخاب کلینیک بهداشتی و معتبر، همچنین با تعویض به موقع پانسمان هایتان می توانید به صفر برسانید.

مزایای کاشت مو به روش دی اچ آی

• کیفیت فولیکول هایی که در این روش از بانک مو برداشته می شود بسیار باال تر از سایر روش هاست.

•با توجه به اینکه برداشت فولیکول ها توسط دستگاه با سرعت بالا انجام می شود، کاشت به این روش بسیار با سرعت و در یک جلسه انجام پذیر است.

چه کسانی کاندید خوبی برای کاشت به روش dhi هستند؟

به کلی بهترین افراد برای کاشت مو، کسانی هستند که مو هایشان به طور ارثی اندروژنتیک ریخته است. اصولا کاشت مو مناسب ریزش موی الگو دار است. ریزش موی الگو دار تقریبا برابر با ریزش موی آندروژنتیک است. ولی شما می توانید با مشاوره با متخصص و انجام آزمایش های مربوطه این موضوع را که آیا کاندید خوبی برای کاشت مو هستید یا خیر یا متوجه شوید.

بهترین روش کاشت مو در حال حاضر کلینک آوان کاشت در حال ارائه خدمات با روش های FUT ، SUT و DHI است.

که هر سه این روش ها مورد تائید پزشکان متخصص و کلینیک های معتبر سراسر دنیا می باشد. شما می توانید با مشاوره ی متخصصان کلینیک ما بهترین روش کاشت را نسبت به مو و معیار هایتان انتخاب کنید.

روش کاشت دی اچ آی با توجه به این موضوع که اصالح شده ی روش های پیشین است، عوارض و دوره ی نقاهت کمی دارد. کلینیک آوان کاشت با داشتن کادر تخصصی در زمینه خدمات زیبایی، در حال ارائه بهترین روش های کاشت مو و ابرو می باشد.

هزینه کاشت مو به روش دی اچ ای به کلی هزینه کاشت مو به این روش هزینه های متغیری دارد و این موضوع بستگی به مقدار طاسی و بانک موی شما دارد.

به کلی هزینه ی کاشت مو بسته به مهارت و تخصص پزشک و پرسنل او تغییر می کند. رشد مجدد مو بعد از کاشت مو به روش ِdhi بعد از کاشت مو، مو های کاشته شده بعد از یک ماه دچار ریزش می شود و بعد از حدود سه ماه به رشد مجدد شروع می کند. سپس شما بعد از 6 ماه از کاشت مو می توانید به مرور نتیجه کاشت مو را مشاهده کنید، نتیجه پایانی ممکن است حتی تا 18 ماه طول بکشد تا مشخص شود. 

فهرست