کاشت مو

کاشت مو Hair transplantation

کاشت مو یکی از مهم ترین نکات در زیبایی هر فرد است به شکلی که مدل و نحوه آراستن و یا حتی رنگ آن تاثیر زیادی در جوان تر و بهتر دیده
شدن فرد و حتی برعکس دارد. اگر از موها به طور صحیح مراقبت نشود و یا از محصوالت مراقبتی و یا شوینده های مناسب برای مو استفاده نکنیم مو دچار ریزش می شود.

البته ناگفته نماند که ریزش مو در بسیاری از افراد ارثی می باشد. ریزش تعداد 60 تا 90 عدد در روز طبیعی می باشد ولی اگر موهایتان ریزش بیشتری دارد شما حتما باید به دنبال راه درمانی برای آن باشید. از عوامل ریزش مو میتوان به نکات زیر اشاره کرد:
1.تغذیه نامناسب
2.کمبود ویتامین B ، روی ، پروتئین و آهن
3.وراثت
4.استفاده از شوینده نامناسب برای مو ، و شست و شو با آب داغ
5 .استفاده بیش از حد از سشوار و اتو برای حالت دهی مو
6.مصرف بیش از حد ویتامین A و مکمل های بدن سازی
7.تغییرات هورمونی
8.بیماری خود ایمنی
9 .زیاد در معرض نور خورشید بودن ، سرمای شدید

تمام این موارد می تواند در ریزش مو یک فرد تاثیر گذار باشد 

در صورتی که شما با مراجعه به پزشک متخصص  و مصرف دارو و راه های درمان ریزش مو همچنان دچار ریزش در ناحیه سر هستید میتوانید به سراغ
کاشت مو بروید.در بعضی از موارد مو پس از ریزش دیگر قابل احیا نیست در آن زمان است که کاشت برای پر شدن نواحی که مو از دست رفته انتخاب
می شود. کاشت مو بیشتر برای افرادی مناسب است که ریزش موی الگو دار دارند.

کاشت مو برای چه سنی مناسب است؟

کاشت مو بهتر است برای سنین زیر 25 سال صورت نگیرد چرا که معموالً ریزش به طور کامل قطع نشده است اگر شما در قسمتی که دچار ریزش شده کاشت مو انجام دهید ممکن است بعداً مو همچنان به ریزش ادامه دهد و پشت موهای کاشته شده خالی شود. به طور  کلی بهترین سن برای کاشت مو بین 35 تا 55 سالگی است.

چرا در کاشت مو از موهای پشت سر استفاده می شود؟

در ریزش مو آندروژنتیک (وراثتی) جلوی مو تا قسمت فرق سر نسبت به این ریزش حساس تر هستند و می ریزند در صورتی که موهای پشت سر خیلی تحت تاثیر این ریزش قرار نمی گیرند به همین دلیل در کاشت از موهای پشت سر و پشت گوش استفاده می شود و مو را از آن قسمت به جلوی سر انتقال می دهند . موهای منتقل شده حساس نیستند و کمتر دچار ریزش می شوند و یا اصال نمی ریزند.

آیا برای کاشت می توان از موی بدن هم استفاده کرد؟

مو های بدن رشد متفاوتی نسبت به موهای سر دارند و پس از انتقال به سر تعداد زیادی از آن ها مقاومت ندارند و دچار ریزش می شوند ولی گاها به عنوان مکمل کاشت در کنار موهایی که از پشت سر برداشته می شوند کاشته می شوند تا تراکم و حجم موی کاشته شده بیشتر شود.

عوارض کاشت مو چیست؟

خدمات کاشت مو می تواند عوارضی مانند خارش ، ورم و عفونت داشته باشد که در هیچ کدام جای نگرانی نیست چون پس از مدتی بهبود خواهد یافت. در بین این عوارض عفونت به دلیل رعایت نکردن بهداشت متخصص هنگام کاشت مو ، نشستن مو و حمام نرفتن قبل از کاشت و عدم تعویض به موقع پانسمان می باشد.

سعی کنید برای انجام کاشت از متخصصین و کلینیک های معتبر استفاده کنید چرا که اگر پزشک مهارت الزم در کاشت مو را نداشته باشد و نتواند آن را به درستی انجام دهد نمی تواند پیامد های خوبی برایتان نداشته باشد. برای مثال متخصص باید محل خواب مو حالتش به کدام سمت است را پیدا کند و کاشت نواحی مختلف روی سر را بر اساس همان انجام دهد تا نتیجه کار طبیعی باشد. اگر پزشک و کلینیکی که به آن مراجعه می کنید بهداشت را هنگام کاشت رعایت نکند ناحیه بانک مو آسیب خواهد دید و
عفونت خواهد کرد.

قبل از کاشت مو چه کار هایی باید انجام داد؟

مهم ترین کاری که باید قبل از کاشت انجام دهید تحقیق درباره متخصصان کاشت مو و میزان رضایت مشتری آن هاست.
پس از آن با کمک پزشکی که انتخاب کردید بهترین روش را برای کاشت مو انتخاب کنید. تمامی توصیه های پزشک را جدی بگیرید تا نتیجه بهتری ببینید. تمامی قرص هایی که استفاده می کنید و حساسیت هایتان را با پزشک در میان بگذارید. حتما قبال از حمام دوش بگیرید تا موهایتان برای کاشت تمیز باشد. به یاد داشته باشید که نباید از ماسک یا حالت دهنده مو استفاده کنید.

بعد از کاشت مو چه کارهایی باید انجام داد؟

تمامی توصیه های دکتر تان را جدی بگیرید تا نتیجه بهتری حاصل شود. شما می توانید بعد از گذشته یک هفته سر خود را با آب ولرم شست و شو دهید. با مشورت متخصص ازویتامین هایی که باعث می شود زخم هایتان زودترخوب شود استفاده کنید . صبور باشید چرا که دیدن نتایج کاشت ممکن است چند ماه طول بکشد. از انجام کار های سنگین حداقل تا یک ماه بعد از عمل کاشت خودداری کنید.
آیا طی فرایند کاشت به بانک مو آسیب می رسد؟
کاشت اگر به طور اصولی انجام شود هیچ آسیبی به بانک موی شما وارد نمی کند برای همین توصیه می کنیم که از کلینیک های معتبر استفاده کنید.

انواع روش های کاشت مو چیست

روش کاشت FUT

در این روش یک تیکه از پشت سر به شکل نوار برداشته میشود و زیر میکروسکوپ فولیکول آن جدا می شود و در آخر در قسمتی که دچار ریزش شده گذاشته می شود . این روش بازده خوبی دارد و تراکم خوبی به مو می دهد.

روش کاشت SUT

این روش یکی از بهترین و جدید ترین روش های کاشت مو است . بدون جراحی و بخیه انجام میشه برداشت دونه ای از بانک مو و به وسیله
دستگاه صورت می گیرد پس طی زمان کوتاه تری این فرایند به اتمام می رسد.

روش کاشت DHI

در این روش از زیر چانه به صورت دونه ای ریش برداشته شده و در ناحیه سر کاشته می شود . فرایند کاشت بعد از بی حسی با دستگاه صورت می گیرد . این روش باعث به وجود آمدن زخم روی ناحیه ی کاشت نمی شود.

روش کاشت ترکیبی

گاهی ترکیب FUT و SUT با هم برای کاشت انتخاب می شود که به آن روش ترکیبی میگوییم و بیشتر برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند استفاده می شود. این را در نظر داشته باشید که هر سه روش استاندارد هستند و انتخاب آن بستگی به شدت طاسی و انتظار شخص
برای میزان موی کاشته شده دارد.

در نهایت انتخاب روش کاشت بیشتر به میزان کاشت و تراکمی که میخواهید مشاهده کنید که با مشورت با پزشکتان می توانید بهترین روش را انتخاب کنید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع روش های کاشت مو می توانید به دیگر مقاله سایت آوان کاشت مراجعه کنید و بیشتر درباره روش های کاشت مو مطالعه کنید و یا با شماره های این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید

هزینه های کاشت مو

هزینه های کاشت مو بنا به روشی که استفاده می شود متفاوت است و هر کدام از روش های کاشت مو که ذکر شد تعرفه های متفاوتی دارد با این حال شما می توانید با مراجعه به یک کلینیک تخصصی خوب که کم ترین هزینه کاشت مو را داشته باشد و علاوه بر آن کیفیت خوبی در اجرای کاشت داشته باشد کلینیک آوان کاشت تمام این موارد را دارا می باشد و بهترین هزینه کاشت مو را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد.

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص کاشت مو می توانید با کلینیک تخصصی آوان کاشت تماس بگیرید 

فهرست