مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی روشی برای درمان ریزش مو و تقویت مو می باشد. شیوه درمانی که درآن با تزریق های متعدد به سطح پوست سر مواد مورد نیاز مو را به فولیکول های مو می رساند تا به مرور ریزش کمتر و نهایتا قطع شود.

پی آر پی یا مزوتراپی؟

یکی از بیشترین پرسش ها این است که برای درمان ریزش مو مزوتراپی بهتر است یا پی آر پی ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت مواد پی آر پی طبیعی و از خود بدن است اما مواد مزوتراپی آماده است. در واقع می توان گفت این نکته که کدام بهتر است بستگی به این موضوع دارد که کیفیت پالکت فرد برای انجام پی آر پی چگونه است، در مزو هم بستگی به این دارد که ترکیب ماده ای که استفاده می شود به چه صورت است. به کلی در یک فرد مزوتراپی و در فرد دیگر پی آر پی می تواند مؤثر باشد و این بیشتر بستگی به تشخیص متخصص دارد.

تعداد و فاصله جلسه مزوتراپی چقدر باید باشد؟

تعداد و فاصله جلسات مزوتراپی برای بعضی از افراد که ریزش شدید دارند و برای افرادی که ریزش موی کمتری دارند کامال متفاوت است. ازطرفی بعضی افراد برای قطع ریزش و بعضی برای رشد مجدد مزوتراپی انجام می دهند پس به انتظارات خود مراجعه کننده نیز بستگی دارد. پس به کلی می توان گفت تعداد جلساتی که نیاز می باشد و فاصله بین جلسات متغیر است.

عوارض مزوتراپی چیست؟

ممکن است باعث ایجاد زخم یا کبودی در ناحیه تزریق شود که به مرور رفع می شود. همانطور که قبل تر به آن اشاره شد اگر مزوتراپی اشتباها تجویز شود و دلایلی که فرد به دلیل آن دچارریزش مو شده به درستی توسط متخصص تشخیص داده نشود می تواند ریزش مو شدید تر شود پس حتما به افراد متخصص و ماهر مراجعه کنید .

به کلی مزوتراپی روش خوبی برای کم کردن و به مرور قطع کردن ریزش مو ، سریع تر کردن رشد مو و تقویت آن می باشد ولی باید اول دلایل ریزش شناسایی شوند و حتما با مشورت متخصص و با توجه به توصیه های او انجام شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره انواع روش های کاشت ابرو و همچنین اطلاع از تمام هزینه های آن می توانید با کلینیک تخصصی آوان کاشت تماس بگیرید.

فهرست