تزریق چربی

روش های مختلفی برای از بین بردن چروک و افتادگی پوست وجود دارد ولی تزریق فیلر یکی از بهترین آن هاست. فیلر بر اثر ماندگاری به فیلر های دائمی و موقت تقسیم می شود فیلرهای موقت شامل هیارولونیک اسید که در ایران اصطالحا به آن ژل می گویند و چربی می باشد.

با بالا رفتن سن و از بین رفتن کالژن های موجود در پوست ، کم کم چروک هایی روی پوست ایجاد شده و پوست دچار افتادگی نیز می شود ، بهترین کار برای جوان سازی پوست برگرداندن حجمی که پوست از دست داده می باشد. چربی از بدن خود فرد در لیپوساکشن گرفته شده و به ناحیه که می خواهد تزریق می شود پس احتمال ایجاد حساسیت کم تر می شود.  نتایج تزریق چربی معمولا ماندگار تر و طبیعی تر می باشد.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

ماندگاری چربی متغیر است ولی می توان گفت بین 3 تا 5 سال ماندگاری دارد.

انواع روش تزریق چربی

میکروفت

برای قسمت های سطحی تر استفاده می شود مانند شقیقه ، بینی و به کلی قسمت هایی که می خواهیم چربی را سطحی تر تزریق کنیم. تزریق چربی به روش میکروفت برای حجم دهی و لیفت صورت خیلی خوب است و حجم خوب و مناسبی به صورت می دهد.
در این روش پس از برداشتن چربی از بدن فرد و پاکسازی چربی در آزمایشگاه به بدن فرد توسط سوزن های بسیار باریک تزریق می شود.

نانوفت

در این روش تزریق چربی برای جوان سازی پوست و زیر چشم نیز تزریق می شود. در روش نانوفت، چربی پس از استخراج از بدن خود فرد در محیطی آزمایشگاهی و به صورت بهداشتی پاکسازی شده و با سوزنی نازک در زیر پوست تزریق می شود. تزریق به این روش معمولا با بی حسی موضعی صورت می گیرد.
توجه داشته باشید که هر دو روش استاندارد است و نتایج خوبی دارد ولی اینکه از کدام روش برای تزریق چربی باید استفاده کنید به میزان چربی که برای تزریق نیاز است و محلی که چربی به آنجا انتقال می شود بستگی دارد . ولی به کلی بهتر است تعیین روش تزریق چربی را خود پزشک انجام دهد.
نکاتی که قبل از تزریق چربی باید به آن توجه داشته باشید:
1.آب فراوان مصرف کنید
2 .دو ماه قبل از تزریق چربی مصرف دخانیات را ترک کنید
3 .حتما داروها و حساسیت دارویی خود را با پزشکتان مطرح کنید
نکاتی که بعد از تزریق چربی باید به آن توجه داشته باشید:
1.به رژیم غذایی خود دقت کنید همچنین مقدار زیادی آب بنوشید.
2.از دخانیات استفاده نکنید
3.فعالیت های سنگین تا حداقل یک ماه بعد از تزریق انجام ندهید

عوارض تزریق چربی

کبودی یا زخم در ناحیه ای که تزریق انجام شده که بعد از مدت کوتاهی خوب خواهد شد. تزریق چربی به کلی نتایج خیلی خوبی دارد ولی باید توسط پزشکی متخصص و در محیطی بهداشتی انجام شود تا عوارض بدی نداشته باشد و از طرفی نتیجه تزریق طبیعی و زیبا باشد.

تزریق چربی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره انواع روش های کاشت مو و همچنین اطلاع از تمام هزینه های آن می توانید با کلینیک تخصصی آوان کاشت تماس بگیرید  


دریافت مشاوره رایگان

فهرست