کاشت ابرو transplation eyebrow

ابروها در بهتر دیده شدن چشم و صورت تاثیر بسیاری دارد به گونه ای که کوچکترین تغییر روی ابروها صورت را تغییر زیادی میدهد. ابروها یکی از مهم ترین ارکان بهتر دیده شدن چهره هستند و داشتن ابرو های پر و خوش حالت باعث زیبا دیدن چهره شما می شود.

ابرو گاها با ریزش مواجه میشود که از دلایل موثر در ریزش میتوان به موضوعات زیر اشاره کرد:

۱.تغییرات هورمونی وکم کاری یا پرکاری تیروئید
۲.مشکالت روحی
۳.مصرف بیش از حد قرص های ویتامین B
۴.کمبود ویتامین A ، D و آهن
۵.بیماری های داخلی
6.استفاده از وسایل آرایشی
7.تغذیه نامناسب
8.استفاده از روغن ها و لوسین های نامرغوب برای ابرو
9.کندن و برداشتن ابرو
۱0.تتو ابرو
۱۱.مشکالت پوستی مانند اگزما
۱۲.بیماری سوریازیس
۱۳.درماتیت سبوروئیک
۱۴.حساسیت به دارو
۱۵.عفونت ها

افراد برای زیباتر یا پرتر دیده شدن ابروها از روش های مختلفی استفاده میکنند روش هایی مانند کاشت ابرو ، میکروبلدینگ ، تتوی ابرو، میکروپیگمنشن ، ماینوکسیدیل ، فیبروز ، استفاده از محلول ها و روغن های گیاهی که هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارد. برای مثال میکروبلدینگ ، تتو ، فیبروز و میکروپیگمنشن هر چند شاید در اول زیبایی به ابروی شما بدهند ولی چند وقت یکبار نیاز به ترمیم دارند و به مرور کمرنگ میشود، همینطور این روش ها در رنگ کردن ابرو برای شما محدودیت ایجاد می کند برای مثال وقتی تتوی ابرو خود را با رنگ مشکی انجام می دهید دیگر نمی توانید ابرو های خود را به رنگ دیگر دراورید چون ترکیب ابرو و تتو با رنگ متفاوت ، زیبایی چندانی ندارد.

محلول ها ، روغن ها و محلول ماینوکسیدیل هم به رشد ابرو کمک میکنند ولی در بیشتر موارد با قطع کردن مصرف ابرو دوباره به حالت قبلی برمیگردد و دچار ریزش می شود. از بین این روش ها به دلیل ماندگار و طبیعی بودن کاشت ابرو بهتر است.

کاشت ابرو :

برای کاشت ابرو از موی پشت سر استفاده میشود و بهترین فولیکول ها انتخاب شده و بین ابروها گذاشته میشود. در نظر داشته باشید که موی لخت بهترین نوع برای کاشت است. کاشت ابرو دایمی و قابل رنگ کردن است و فقط نیاز به کوتاه شدن دارد.شما می توانید خودتان روش و مدل کاشت ابرو را انتخاب کنید ولی بهتر است اصولی و طبق چهره شما باشد.

معمولا روش کاشت ابرو بر اساس نوع فولیکول موی شما و ابروهای شما میباشد و متخصص شما را در این امر راهنمایی می کند.بهتر است برای کاشت ابرو به افراد متخصص و کلینیک های معتبر مراجعه کنید چون اگر کاشت اصولی انجام نشود مانع رشد سایر ابروها و در نتیجه ریزش بیشتر ابرو می شود.

فولیکول چیست؟ 

فولیکول (follicle hair) کیسه هایی در زیر پوست هستند که ریشه مو در آن رشد می کند. در واقع نوع فولیکول های مو هر شخص رنگ یا حالت ساقه مو او را شکل می دهد. در فرایند کاشت ریشه باید همراه با فولیکولی که اطراف آن را احاطه کرده از بانک مو برداشته شود و در قسمتی که قصد کاشت در آن را دارید قرارداده شود.

همانطور که می دانید ابرو از سه قسمت تشکیل شده قسمت اول که آن را تحت عنوان تاج ابرو میشناسیم قسمت بدنه ابرو و قسمت سوم قسمت دنباله ابرو است. اگر
توجه کنید می بینید که هر قسمت از ابرو رشدش به سمتی متفاوت است. در کاشت ابرو باید به این موضوع دقت شود تا ابرو از حالت طبیعی خود خارج نشود.

هزینه خدمات کاشت ابرو متغیر است و بستگی به روشی که کاشت انجام و تعداد فولیک هایی که برداشته و کاشته می شود دارد. ابرو بعد از کاشت ممکن است ریزش داشته باشد اما جای نگرانی ندارد چون دوباره رشد خواهد داشت.

آیا برداشتن مو به بانک مو آسیب وارد می کند؟

اگر برداشت مو از بانک مو اصولی نباشد میتواند به بانک مو آسیب جدی وارد کند پس برای کاشت حتما به کلینک های معتبر و افرادمتخصص مراجعه کنید.

روش کاشت ابرو:

روش FUT : این روش نیاز به جراحی با بیهوشی یا بی حسی دارد. هزینه کاشت ابرو به روش FUT نسبت به سایر روش ها کم تر و مقرون به صرفه تر است.نتیجه کار با این روش خوب و ابرو ها کامال طبیعی میشود. این روش با برداشت یک نوار باریک از بانک مو پشت سر انجام میشه.

سوالی که پیش می آید قبل از کاشت ابرو چه کارهایی باید انجام داد؟

قبل از کاشت حتما تمامی داروهایی که مصرف می کنید و تمام حساسیت های دارویی خود را با پزشکتان در میان بگذارید. مصرف قرص های آسپرین ،وارفارین و به کلی تمامی دارو های ضد انعقاد خون را باید قطع کنید. تغذیه مناسب داشته باشید و مصرف الکل و استعمال دخانیات را قطع کنید. قبل از کاشت استحمام کنید چون موهایی که قرار است از پشت سر یا پشت گوش شما برداشته شود و کاشته شود باید تمیز باشد.

بعد از کاشت ابرو چه کارهایی باید انجام داد؟

این را در نظر داشته باشید که توجه به توصیه های مراقبتی متخصص برای بعد از کاشت ابرو بسیار مهم است و عمل کردن به آن نتیجه کار را خیلی بهتر میکند.شما باید تا وقتی زخم هایتان تازه است محل کاشت را تمیز نگه دارید و نور خورشید به طور مستقیم نباید با پوستتان تماس داشته باشد و همینطور از استفاده وسایل آرایشی در ناحیه ابرو خودداری کنید . پس از دو روز می توانید صورتتان را با آب ولرم بشورید
. پس از کاشت حتما به تغذیه تان دقت کنید ، غذا و خوراکی های سالم بخورید آب کافی بنوشید . اگر پزشکتان به شما دارو یا پماد برای بهبود زخم تان داده حتما از آن استفاده کنید تا دچار خارش یا تورم نشوید.
همانطور که به آن اشاره شد تنها روش طبیعی و ماندگار برای اصالح فرم ابرو کاشت ابرو است . برای کاشت شما حتما باید افراد متخصص را انتخاب کنید تا نتیجه خوبی بگیرید

فهرست