کاشت مو عالی

کاشت مو برای چه کسانی ممنوع است؟

کاشت مو معمولا برای افرادی که ریزش موی شدیدی داشته اند که منجر به طاسی آن ها شده و راه های درمان را امتحان کردند ولی جواب نگرفته اند پیشنهاد می شود. ولی در صورتی که ریزش موهایتان به دلایلی باشد که در ادامه این مطلب ذکر می کنیم، نباید کاشت مو انجام دهید.

کاشت مو به افرادی که کمتر از 25 سال سن دارند توصیه نمی شود!

افرادی که سن آنها کمتر از 25 سال است چون هنوز فرآیند ریزش مویشان کامل قطع نشده است و ادامه دارد، نباید برای کاشت مو اقدام کنند. چرا که بعد از کاشت همچنان با ریزش مواجه هستند. سن ۳۵ سالگی سن مناسبی برای کاشت مو می باشد و افراد کمتر از این سن تنها در صورتی از کاشت مو جواب می گیرند که ریزش موی آنها بطور کامل قطع شده باشد.

فردی که شیمی درمانی و پرتو درمانی می کند کاشت مو مناسب نیست.

افرادی که فرآیند شیمی درمانی را طی می کنند نمی توانند کاشت مو انجام دهند. شیمی درمانی عوارضی مانند ریزش مو دارد، بهتر است بدانید که پس از به اتمام رساندن پروسه ی شیمی درمانی موها کم کم شروع به رشد می کنند.

در مواردی حتی دیده شده که موی سر مانند قبل از شیمی درمانی افراد شده و به شکل قبل خود بازگشته است، در مقابل گروهی نیز هستند که بخشی از موهایشان در نمی آید و یا بسیار نازک و کم پشت شروع به رویش می کند، معمولا این افراد به کمک کاشت مو می توانند موهای خود را به شکل قبل برگردانند اما لازمه ی کاشت مو در این گروه به پایان رسیدن دوره شیمی درمانی می باشد.

ریزش مو به دلیل بارداری و شیردهی 

معمولا خانم ها در دوران بارداری به علت تغییرات هورمونی موهایشان زیبا به نظر میرسد اما درست بعد از زایمان و در چند ماه نخست شیردهی دچار ریزش شدیدی میشوند که دلیل آن پایین آمدن هورمون های مؤثر در رشد مو میباشد در مقابل گروهی نیز هستند که در همان دوران بارداری تعادل و ثبات هورمون ها تعادل و ثبات هورمون هایشان به هم خورده و به ریزش شدید مو دچار می شوند.

خانم های باردار و شیرده دراین دوران نمی توانند کاشت انجام دهند چرا که ریزش موی آنها موقت بوده و بعد از مدتی موها به شکل قبل برمیگردد. بهتر است بدانید که حتی قرص های ضد بارداری در برخی افراد عوارض خود را به صورت ریزش مو نشان داده است.

به کلی ریزش مو در دوران بارداری و شیردهی کاملا طبیعی است اما شما می توانید با مراجعه به پزشک آن را کنترل کرده و به حداقل خود برسانید. 

دیگر افرادی که نباید کاشت مو انجام دهند

تا این لحظه برخی از افرادی که نباید مو بکارند را برایتان شرح دادیم در اصل روش های کاشت مو به خودی خود عوارض و مشکلی ندارد اما برخی از افراد بنا به شرایط و یا بیماری که دارند امکان کاشت مو برای آنها نیست نمی تواند نتیجه بخش باشد

فردی که مبتلا به دیابت می باشد

در ابتدا بهتر است بدانید که دیابت به دو گروه دیابت نوع اول و دیابت نوع دوم تقسیم می شود. دیابت نوع اول زمانی رخ میدهد که سیستم ایمنی بدن شما سلول های بتا را که در لوزالمعده انسولین تولید میکنند را مضر و بیگانه تلقی کرده، به آنها حمله می کند و در نهایت سلولهای بتا را ازبین میبرد پس دیگر در بدن انسولین تولید نمی شود.
دیابت نوع دوم نیز زمانی رخ میدهد که سلول های بتا کارخود را انجام داده و انسولین تولید می کنند اما بدن شما از آن استفاده نمی کند و نسبت به انسولین تولید شده مقاومت می کند.
در توضیح نقش دیابت در ریزش مو باید گفت دیابت باعث می شود در روند اکسیژن رسانی و رسیدن مواد مغذی به سلول ها اختلال ایجاد شود و فولیکول های مو نیز اکسیژن و مواد غذایی مورد نیاز خود را دریافت نخواهند کرد و آنها دچار ریزش می شوند

ریزش مو به دلیل بیماری لوپوس

لوپوس یا همان ریزش سکه های مو بیشتر به دلیل استرس زیاد رخ میدهد و طی این بیماری سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو حمله کرده و باعث می شود مو دچار ریزش شود در واقع می توان گفت لوپوس یک نوع بیماری خود ایمنی می باشد. در لوپوس ریشه مو به کلی از بین نمی رود و فقط ساقه دچار ریزش می شود پس با درمان دارویی قابل درمان است و نیاز نیست که شما به سراغ روش های کاشت مو بروید.

افرادی که ریزش مو هایشان به دلیل وسواس کندن مو و ابرو می باشد:

تریکوتیلومانیا یا بیماری وسواس کندن مو یک اختلال روانی است که در افرادی دیده شده است. در بعضی افراد به شکل کندن موهای سر و در مواردی نیز به شکلی کندن موهای دیگر نقاط بدن مانند ابرو، مژه و ریش دیده می شود، افراد دارای این اختلال اول باید به دنبال درمان وسواس خود باشند و در صورت نیاز به سراغ کاشت بروند چرا که در مواردی دیده شده، افراد دارای این اختلال هستند بعد از کاشت مو، موهای کاشته شده را نیز کنده اند.

کلینیک زیبایی آوان

کلینیک آوان کاشت با استفاده از بهترین تکنیک های کاشت مو در کنار کادری متخصص و ماهر در حال ارائه خدمات فوق تخصصی کاشت مو می باشد. ما در آوان کاشت همواره در تلاشیم تا رضایت مراجعه کنندگان خود را جلب کنیم و آن ها را به نتیجه دلخواهشان برسانیم

فهرست