کاشت مو

صفر تا صد کاشت موی بانوان

داشتن موهای پر و سالم یکی از معیار های اصلی زیبایی و داشتن اعتماد به نفس در افراد است. به کلی موی خانم ها به دلایل مختلف مانند ریزش های هورمونی، سوختگی پوست سر، بیماری های خاص، کمبود ویتامین و پروتئین دچار ریزش می شوند و اگر روش های درمانی پاسخگوی آن ها نبود به سراغ کاشت مو می آیند.

الگوی ریزش موی خانم ها عمدتا با الگوی ریزش آقایان متفاوت است برای همین نتیجه کاشت خانم ها و آقایان نیز فرق می کند. خانم ها عمدتا به سه دلیل به سراغ کاشت مو می روند، اولین دلیل این است که خط رویش مو را جلو تر بیاورند، این افراد اصطالحا پیشانی بلندی داشتند که از آن ناراضی بودند، متقاضیان کاشت در این گروه بیشترین سطح رضایت را از کاشت مو دارند چرا که موهایشان به دلیل مشکلات هورمونی دچار ریزش نشده است.

گروه دوم به علت عفونت های قارچی یا سوختگی قسمتی از موهای سرشان دچار طاسی شده است و گروه آخر نیز گروهی هستند که موهای کم پشتی دارند، کم پشتی مو می تواند مادرزادی و یا به خاطر بیماری و مشکلات هورمونی باشد.

چه خانم هایی کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت شما می توانید بعد ازمراجعه به پزشک و طی کردن مراحل درمان مطمئن شوید که آیا می توانید کاشت انجام دهید یا خیر. اما به کلی خانم هایی که کم پشتی مو به صورت مادر زاد دارند در صورتی که فاصله بین تارمو هایشان کم باشد باید از روش های تقویتی مو مانند مزوتراپی استفاده کنند و کاندید مناسبی برای کاشت مو نیستند.

مهم ترین تفاوت کاشت مو خانم ها و آقایان چیست؟

موهای پشت سر آقایان نسبت به ریزش هورمونی مقاوم اند در صورتی که خانم ها تمامی قسمت های موهای سرشان نسبت به ریزش هورمونی حساس است و اگر خانمی قصد کاشت دارد مشکل هورمونی داشته باشد مو های کاشته شده نیز دچارریزش می شوند پس اگر مشکل هورمونی دارید قبل از کاشت مو آن را درمان کنید.

آیا نتیجه کاشت مو در خانم ها دائمی است؟

بر خالف آقایان که می توانیم قاطع بگوییم کاشت مو در آن ها به صورت مادام العمر است نسبت به خانم ها نمی توانیم با همین قاطعیت جواب دهیم و موهایی که برای خانم ها کاشته می شود ممکن است طی سال های آینده دچار ریزش شود اما دربسیاری موارد هم نتیجه دائمی داشته و متقاضی از روند کاشت رضایت داشته است.

به کلی این را در نظر بگیرید که هر چه توصیه های پزشک را جدی بگیرید نتیجه کاشت برایتان رضایت بخش تر خواهد بود.

بهترین روش کاشت مو در بانوان چیست؟

کلینیک های مختلف با روش های متفاوتی کاشت را انجام می دهند و به کلی بیشتر روش های موجود، استاندارد و مورد تائید می باشد اما شما باید تکنیکی را انتخاب کنید که کم ترین عوارض را با بهترین نتیجه داشته باشد.

کاشت مو به روش FUT برای خانم ها

در گذر زمان و پیشرفت علم، روش های کاشت نیز اصالح شده و روش هایی مدرن زیادی به کاشت مو اضافه شد و روش های زیادی نیز منقضی شده و کاربرد خود را از دست دادند، اما روش کاشت اف یو تی که یکی از قدیمی ترین روش های کاشت است که هنوز طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی در سراسر دنیا به این روش کاشت موی خود را انجام می دهند. این روش کاشت بسیار اقتصادی بوده و نسبت به روش های دیگر هزینه ای کمتر دارد در عین حال نتیجه بسیار خوبی دارد.

مراحل کاشت به روش fut

در این روش پزشک بعد از بررسی های اولیه مو، پوست یک قسمت از سر را همراه با فولیکول های موجود روی آن برداشته و بعد از آن سر را بخیه زده و در آزمایشگاه به بررسی فولیکول های آن قسمتی که از پوست که جدا شده می پردازد و سپس بهترین فولیکول ها را جدا کرده و در قسمت طاس و کم پشت سر قرار می دهد.

کاشت مو به روشSUT برای خانم ها به چه صورت است؟

کاشت مو به روش اس یو تی، یکی از مدرن ترین روش های کاشت مو می باشد. این روش به این دلیل که دوره نقاهت کوتاهی دارد و نیازی به جراحی و بخیه ندارد خیلی زود توانست بین ممتقاضیان کاشت مو محبوب شود.

مراحل کاشت به روش sut

در روش کاشت اس یو تی برای بانوان، پزشک پس از معاینه سر، فولیکول ها را به صورت دانه ای توسط دستگاه از سر براشته و در قسمت های کم پشت قرار می دهد. فرایند کاشت اس یو تی به این دلیل که توسط دستگاه انجام می پذیرد نسبت به روش های قدیمی سریع تر انجام می پذیرد.

کاشت مو به روشDHI

کاشت مو به روش دی اچ آی، تکینک کاشت مو به صورت مستقیم است، بدین معنا که دستگاه مخصوص فولیکول ها را برداشته و بعد از آن خراشی کوچک در ناحیه مورد نظرایجاد کرده و فولیکول ها را در آن قسمت قرار می دهد. این روش مدرن نیز مورد تائید متخصصان بوده و در سراسر دنیا جزو روش های کاشت موی محبوب می باشد.

مراقبت های کاشت مو در خانم ها

قبل و بعد از کاشت مو شما موظف به انجام توصیه های پزشک هستید تا نتیجه دلخواهتان را بدست آورید. به کلی می توان گفت پنجاه درصد نتیجه کاشت به پزشک و پنجاه در صد باقی به رعایت توصیه های او چه قبل و چه بعد از کاشت بستگی دارد.
مراقبت های قبل از کاشت مو در خانم ها
با توجه به حساس بودن فرایند کاشت در خانم ها، حتما به دنبال کلینیکی معتبر و مجهز باشید تا از نتیجه کاشت اطمینان خاطر داشته باشید.
تمامی داروهایی که از آن استفاده می کنید و بیماری های خاصی که دارید را با پزشکتان در میان بگذارید.
شب قبل از کاشت مو حتما استحمام کنید و با موهای تمیز به کلینیک کاشت مو مراجعه کنید.
مصرف الکل و دخانیات را یک هفته قبل از کاشت مو قطع کنید.
مصرف دارو های ضد انعقاد خون را حداقل یک هفته قبل از کاشت مو قطع کنید.
رژیم غذایی سالم داشته باشید و حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید.

چه کارهایی بعد از کاشت مو باید انجام داد؟

رنگ کردن مو تا 8 ماه ممنوع است.
حدافل تا 3 ماه به سراغ ورزش های سنگین نروید.
از مصرف لوازم آرایشی مو مانند تافت و ماسک موحداقل به مدت 6 ماه پرهیز کنید.
داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین را تا زمانی که پزشک توصیه کرده استفاده نکنید.
مصرف دخانیات و الکل را تا چند هفته بعد از کاشت قطع کنید.
پانسمان ها را به موقع تعویض کنید و محل کاشت را تمیز نگه دارید.
طبق توصیه متخصصان 3-5 روز از رفتن به حمام خودداری کنید، برای اطالع از مدت زمان مقرر حتما با پزشکتان صحبت کنید.
محل کاشت را ماساژ ندهید.

هزینه کاشت مو برای خانم ها

تعرفه کاشت مو بستگی به روشی که انتخاب می کنید و میزان طاسی و کم پشتی موجود روی سر متفاوت است و هزینه ثابتی نمی توان برای آن تخمین زد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک آوان کاشت پس از بررسی های اولیه، هزینه کاشت را متوجه شوید.

کلینیک زیبایی آوان

کلینیک زیبایی آوان با همکاری کادری ماهر و با تجربه در محیطی مجهز و بهداشتی در حال ارائه خدمات زیبایی و کاشت مو به صورت کاملا تخصصی می باشد. ما با استفاده از استاندارد ترین روش های روز دنیا و مواد با کیفیت همواره در تالشیم تا مراجعه کنندگان را به نتیجه دلخواهشان برسانیم.

فهرست