عوارض کاشت مو که باید بدانید…

در چند سال اخیر یکی از عمل های جراحی کارآمد در حوزه زیبایی مو، کاشت مو است که با گذشت زمان پیشرفت های چشمگیری به خود دیده است و پزشکان با روش های نوین سعی در افزایش درصد موفقیت کاشت مو دارند.

امروزه در کنار رواج کاشت مو متدهای دیگری نیز استفاده میشود که در تمام دنیا به عنوان روش غیر دائمی کاشت مو شناخته میشوند و جایگزین شیوه اصلی نشده اند.

در صورتی که قصد کاشت مو را دارید و از عوارض جانبی آن مطلع نیستید در مقاله پیش رو همراه ما باشید تا با آگاهی هر چه بیشتر عوارض کاشت مو را به حداقل برسانید.

دقت در انتخاب کلینیک کاشت مو

یکی از نکات مهمی که باید رعایت کنید اقدام برای پیدا کردن کلینیک کاشت مو است. اگر جراحی تحت نظر پزشک متخصص صورت گیرد در نتیجه بهبودی در کوتاه مدت انجام میشود و احتمال خطای پزشکی کاهش می یابد. همچنین کاشت مو دائمی نسبت به مزایایی که داراست معایبی قابل چشم پوشی دارد که با دانستن نگهداری های پس از کاشت مو قابل جبران و درمان است.

کلینیک آوان کاشت با تجربه ۲۵ ساله خود در زمینه خدمات زیبایی و بهره گیری از جدیدترین روش های کاشت مو با مشاوره رایگان راهنمای شما عزیزان خواهد بود.

عوارض جانبی کاشت مو

عوارض عمومی کاشت مو معمولا جزئی هستند و در چند هفته ازبین میروند و برخی ازآنها میتوانند شامل موارد زیر باشند:

خون ریزی

عفونت

تورم پوست سر

کبودی دور چشم

خارش پوست سر

ریزش ناگهانی موهای کاشته شده

در صورت بروز هر کدام از موارد بالا در ضمن حفظ خونسردی موضع آسیب دیده را درمان کرده و از آسیب بیشتر جلوگیری کنید و در صورت ادامه داشتن عارضه به پزشک متخصص کاشت مو مراجعه کنید.

پیشگیری های بعد از جراحی کاشت مو

بعد از عمل جراحی کاشت مو مراقبت از آن اهمیت ویژه ای برخوردار است در کنار آن باید بستر جراحی را فراهم کرده تا عوارض بعد از کاشت مو کاهش یابد و با آمادگی لازم به نتیجه ای که خواستار آن هستید برسید.

اگر اهل سیگار کشیدن هستید باید در مصرف آن دقت کنید؛ زیرا با مصرف سیگار به دلیل وجود نیکوتین لخته های خون تشکیل شده و موجب کاهش میزان گردش خون در پوست سر می شود. در نتیجه با کاهش خونرسانی بدن میزان خونریزی بعد از عمل کاشت مو افزایش میابد.

در صورتی که سابقه مصرف داروهای بازدارنده ریزش مو، ضد انعقاد خون و حتی داروهای مسکن و خواب آور را دارید لازم است با پزشک حوزه درمانی خود مشورتی داشته باشید تا تداخلی در کاشت موی شما ایجاد نشود. همچنین استفاده از انواع ویتامین ها مانند ویتامین E ، D.. ؛ استفاده از آسپرین و یا داروهایی که آسپرین دارند؛ استفاده از داروهای بدنسازی مانند: کراتین ، گینر و … ؛ ترکیبات گیاهی مانند:چای سبز ، گل گاو زبان و …. ، باید با پزشک در میان گذاشته شود.

کاشت موی نادرست چه آسیب هایی میتواند ایجاد کند؟

لازم است بدانید همه عمل های کاشت مو به طور کامل با موفقیت پیش نمیرود و ممکن است با رعایت تمامی نکات قبل و بعد از جراحی باز هم به نتیجه دلخواه نرسیم. در این صورت سهل انگاری پزشکی و جراحی نادرست می تواند منجر به صدمه دیدن پوست سر شود که به نوبه خود می تواند باعث ریزش فولیکول های کاشته شده و موهای باقی مانده شود.

با وجود عوارض کاشت مو چه کنیم؟

هنگامی که اطلاعات کافی برای کاشت مو کسب کرده اید و در انجام آن مردد هستید، ابتدا میزان بودجه خود و مراکز برتر را شناسایی و از هزینه کاشت مو باخبر شوید چون با دانسته های ما عوارض کاشت مو بصورت نامحسوس وجود دارد و برای اینکه میزان عوارض از روال طبیعی بیشتر نشود به بهترین مراکز کاشت مو مراجعه کنید که هم از افراد متخصص بهره گرفته و هم از جدیدترین ابزار کاشت مو استفاده کند تا متد کاشت مو با بالاترین بازدهی انجام شود.

در کلینیک تخصصی پوست و مو آوان کلیه جراحی ها زیر نظر دکتر فاطمی موسس کلینیک تخصصی پوست و مو آوان انجام میشوند و هدف ما کسب رضایت مشتری است، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع روش های کاشت مو و همچنین اطلاع از تمام هزینه های آن می توانید با کلینیک تخصصی آوان کاشت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست